Przepis na małżeństwo. Bóg ma najlepszy.

Przepis na małżeństwo. Bóg ma najlepszy.

Witajcie Drodzy Mili!

Czasami mamy akcje jak pies z kotem. Kochamy się za to każdego dnia coraz mocniej. Dziś będzie trochę prywaty, bo za moment mija nam kolejna rocznica ślubu.

DWA ŚWIATY

Wydaję się, że bez ingerencji Boga zapewne nawet nie poznalibyśmy się. Żyliśmy w dwóch różnych światach. Różne rozkłady dnia i miejsca przebywania. Inny styl życia. Mało prawdopodobne byłoby nasze spotkanie w „normalnych” okolicznościach.

ŚWIĘTY JÓZEF

Oboje modliliśmy się o dobrego współmałżonka, raz więcej, a raz mniej. Szczególnie za wstawiennictwem Św. Józefa. Byli też inni Święci poruszani. Wiedzieliśmy bowiem jakie trudności są ze znalezieniem człowieka na całe życie, który ceni pewne wartości. Mieliśmy dość samotności. Usilnie męczyliśmy Świętego Józefa, aby pomógł nam znaleźć odpowiedniego współmałżonka. Chyba miał nas już dosyć i pomógł 😉

Staramy się tu dawać dobre świadectwo. Dlatego proponujemy tym co jeszcze nie znaleźli miłości swojego życia, aby nie zapominali o stałej modlitwie do tego wspaniałego Świętego jakim z pewnością jest Św. Józef. Na samym dole przykład modlitw. Według nas prośby w nich zawierają co to najważniejsze być powinno dla żony i męża.

Pamiętajcie Bóg ma czasem inne plany, niż my sami. Ale warto modlić się tak, jakby nic od nas nie zależało i pracować, jakby wszystko zależało. Wtedy rozeznanie przyjdzie co do osoby, albo ewentualnie samego powołania.

swiety-jozef

[Święty Józef z Dzieciątkiem]

ZAPISANI SOBIE

Wracając do nas. Szukaliśmy drugiej osoby w internecie. Popularne portale randkowe nie mają wiele do zaoferowania. Dominują w większości z nich kiepskie wartości przewodnie.

W pewnym momencie (oczywiście czas był różny) trafiliśmy na katolicki portal randkowy http://www.zapisanisobie.pl. Wypełniliśmy krótką metryczkę o sobie.

Zawiera ona między innymi pytania o miejsce zamieszkania, możliwość jego zmiany. Czy chodzę do kościoła i jak często? Mój stosunek do aborcji, czy antykoncepcji. Czy chcę (a nawet czy mam) dzieci? Te parę pytań obrazowało naszym zdaniem najważniejsze kwestie w ocenie potencjalnego kandydata na współmałżonka. Dalej trzeba było przedstawić krótko cechy charakteru. Należało wspomnieć o pracy zawodowej i inne może mniej istotne kwestie.

Mailowo otrzymuje się informację o otrzymaniu od kogoś wiadomości. Nie dzieje się to w sposób nachalny. Można się udzielać na forach, na których prowadzone są przeróżne dyskusje. Poważne i bardziej rozrywkowe. Jest też miejsce przeznaczone do umawiania się na spotkania z grupą osób.

Wszystko to jest o tyle ciekawe, że odbywa się w atmosferze bezpieczeństwa. Pozostaje zachowana anonimowość. Jest kultura.

Korzystanie w pełni z dobrodziejstw portalu otrzymuje się po wpłacie 25zł. Ważność usługi trwa 1 rok. Moim zdaniem to jest nic w porównaniu z tym, jakich wartościowych ludzi można poznać. Nijak się to ma do horrendalnych opłat na różnych komercyjnych portalach.

Właściciel portalu mówi o kilku tysiącach (zapytałam mailowo przed napisaniem artykułu) par małżeńskich (liczonych w ostatnim czasie dopiero). My skorzystaliśmy z portalu i potem szybko przeszliśmy do realnej znajomości.

MÓWIĄ NAJGORZEJ ZACZĄĆ

Nasze Początki nie były cukierkowe. Najpierw ja nazwałam Przemka kretynem, potem on nie chciał jeść moich leniwych. Nie smakowały mu, czego zupełnie nie krył. Natomiast zachwyca się moim ciastem kruchym.

Poznawaliśmy się każdego dnia coraz więcej. Pokochaliśmy się. Na tyle mocno, że planowaliśmy wspólną przyszłość.

Pewnego popołudnia mój cudowny Mąż zaplanował wspaniałe zaręczyny z małą pomocą mojej koleżanki (Pozdrawiamy z tego miejsca Agnieszkę). Przepięknie to wymyślił. (Może kiedyś o tym napisze). Powiedziałam „tak” i się zaczęło…

zareczynowy-bukiet

[Moje ulubione]

NASZ PAŹDZIERNIK

Wybraliśmy październik na ceremonię ślubną. Słoneczną pogodę wymodliliśmy. Odpowiednio wcześniej prowadziliśmy intensywne rozmowy ze Stwórcą 😉

Nasza zdjęciowa sesja ślubna, okazała się być wyjątkowa. Panowała wtedy urokliwa jesień. 

Od tamtego czasu trwamy razem. Postanowiliśmy sobie wtedy coroczne świętowanie z Panem Bogiem. Zwyczajowo zamawiamy z okazji rocznicy ślubu Msze Świętą. Polecamy w niej nie tylko siebie ale także nasze dzieci.

Zapraszamy do kościoła naszych najbliższych. Potem dzielimy swoją radość z nimi w domowych pieleszach. Nie potrafilibyśmy chyba sami przeżywać tego czasu.

RODZAJE ROCZNIC ŚLUBU

W naszej rodzinie jest tradycja obdarowywania się prezentami, gadżetami związanymi z rocznicą ślubu. Jest śmiesznie, ciekawie i nie banalnie. Były papierowe kwiatki, skórzane paski, koszulki bawełniane. Im większy staż małżeński, tym bogatszą trzeba mieć wyobraźnię by podarować jakiś upominek. Nie chodzi o to, aby się dużo wykosztować ale żeby było „inaczej”.

Oto nazwy rocznic ślubu:

1 – papierowa, 2 – bawełniana, 3 – skórzana, 4 – kwiatowa lub owocowa, 5 – drewniana, 6 – cukrowa, 7 – wełniana lub miedziana, 8 – blaszana, spiżana, lub brązowa, 9 – generalska lub gliniana, 10 – cynowa, 11- stalowa, 12 – jedwabna, płócienna lub lniana, 13 – koronkowa, 14 – z kości słoniowej , 15 – kryształowa, 20 – porcelanowa, 25 – srebrna, 30 – perłowa, 35 – koralowa, 40 – rubinowa, 45 – szafirowa, 50 – złota, 55 – szmaragdowa lub platynowa, 60 – diamentowa, 65 – żelazna, 70 – kamienna, 75 – brylantowa , 80 – dębowa

A JAK JEST TERAZ ?

Cieszymy się z naszych dzieci. Kochamy się. Cenimy sobie „Miłosny trójkącik. Nie tylko w sferze intymności ale też życia w ogóle.

Staramy się trzymać zasady Św. Augustyna “Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym

Wierzymy w to, że przynajmniej złotych godów doczekamy. Jak Bóg pozwoli. Chcemy trzymać się Jego. Bez Niego nic się nie uda.

 

kok

[Wyryte młotem udarowym na ścianie, jeszcze przed ślubem]

MODLITWY DO STAŁEGO ODMAWIANIA

*Modlitwa o dobrą żonę

Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi! Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za towarzyszkę życia Najświętszą i Niepokalaną Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje serce i złączyć się z nią mocą łaski sakramentu małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłów Przedwiecznego. Amen.

*Modlitwa o dobrego męża

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza Maryja Panna – Matka Boża, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym związać się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu się oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.

 

[Zdjęcie z sesji ślubnej zrobione na płótnie]

*Teksty modlitw pochodzą ze strony Deon.pl


Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.