EWANGELIA 14 MAJA 2021 + komentarz

EWANGELIA 14 MAJA 2021 + komentarz

ŚW. MACIEJA APOSTOŁA – ŚWIĘTO, PIĄTEK

EWANGELIA (J 15,9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej. Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy kto życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.
Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”.


Czy jesteśmy rzeczywiście otwarci na przyjmowanie miłości od Chrystusa?

Czy każdego dnia oddajemy Mu coś, co mamy bezcenne – swój czas?

Czy spotykamy się z Nim i poznajemy Go w Słowie, które pozostawił nam w testamencie?


Święty Macieju wstawiaj się za nami u naszego Ojca, abyśmy podążali ścieżkami jakie wyznaczył nam Chrystus, tak aby dokonał się Jego najlepszy plan dla nas.


Zobacz Ewangelię z innych dni:

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.