Obserwuj się - recenzja

Obserwuj się - recenzja
Książka “Obserwuj się” to fascynująca publikacja, powstała na podstawie 5 edycji mailowego wyzwania pod tym samym tytułem. Zawiera aż 226 stron pełnych inspiracji i konkretnych wskazówek, jak prowadzić obserwacje podczas cyklu miesiączkowego.
Osobiście jestem zachwycona potencjałem tej książki, ponieważ przepełniona jest różnorodnymi tematami, które skupiają się na różnych płaszczyznach życia. Kilka wątków szczególnie przyciągnęło moją uwagę.

Autorka publikacji stawia intymne pytania, które nie przychodzą nawet na myśl. Czasami wydają się krępujące, albo krąży wokół nich jakieś dziwne tabu a tu wszystko podane jak na tacy 😉

Miejsca na notatki ułatwiają pełniejsze korzystanie z materiałów.


E-book “Obserwuj się” KUPISZ TU

W nim mnóstwo porad oraz… kodów zniżkowych na inne produkty!


Oto kilka poruszanych wątków, które w mojej subiektywnej opinii zasługują na wywołanie do tablicy.

Cykl miesiączkowy – W jednym z rozdziałów autorka dokładnie wyjaśnia, jak funkcjonuje wspomniany cykl, ile powinien trwać i co może powodować, że wystąpi bezmiesiączkowy. Wskazuje ile powinna trwać menstruacja a nawet to, jak powinna wyglądać.


Jak działa cykl menstruacyjny okiem Basi Budziak (TUTAJ KLIKNIJ)


Zaskoczyło mnie zdanie naszej specjalistki od NPR-ów na temat używania tamponów.

To są rzeczy których nie uczą w szkole, a które byłyby bardzo przydatne.

Aplikacje do obserwacji cyklu według Basi nie są do końca dobre i w zasadzie odradza ich używanie a zwłaszcza na początku obserwacji.

Ostatecznie jednak podaje kilka przykładów sensownych wspomagaczy w tej materii, ale sugeruje zachowanie ostrożności.

Autorka zwraca uwagę na wyższość kart papierowych nad elektronicznymi. Na stronie https://jakzrozumieckobiete.pl/karta-obserwacji-cyklu-jak-zrobic-naturalne-planowanie-rodziny/ możesz znaleźć przykładową kartę obserwacji cyklu.

Metody – Autorka omawia kilka bardziej znanych metod planowania rodziny, ale jednocześnie przestrzega, że po wybraniu konkretnej metody należy się jej trzymać i nie mieszać z innymi. Zaskoczeniem może być informacja, że metoda LMM jest dostępna tylko dla małżeństw lub narzeczonych “chwilę” przed ślubem, a nauczycielami mogą być tylko małżeństwa.


Mimo tej informacji w dalszym ciągu polecam książkę LMM jako wartościowe źródło informacji, jednak w stosunku do tego, co daje Basia w swoich kursach, webinarach i e-bookach to tylko teoria z przykładowymi ćwiczeniami ale można od niej zacząć (ZOBACZ TU)


https://jakzrozumieckobiete.pl/produkt/naprawde-ogarniesz-naturalne-planowanie-rodziny-ebook/.

Jeśli umiesz się obserwować, ale nigdy nie konsultowałaś się z nauczycielem i nie czujesz się w tym wszystkim zbyt pewnie albo zdarza się, że NPR jest dla Ciebie źródłem frustracji. (ZOBACZ TU)


Bielizna to kolejny fascynujący temat w omawianej publikacji. Autorka jak zwykle w sposób bezpośredni porusza za i przeciw konkretnej bieliźnie.

Sama tematyka, mam wrażenie, często jest pomijana w literaturze o tematyce płodności, czy seksualności, więc jak dla mnie duży plus.

Zioła omawiane w tej publikacji są pięknym akcentem. Autorka wspomina o mniej i bardziej popularnych ziołach, które mogą wspierać regulacje cyklu miesiączkowego, a także wspomóc organizm podczas infekcji, czy przypadłości kobiecych.

Choroby – Autorka opisuje, jak obserwacje swojego ciała mogą pomóc wykryć konkretne schorzenia. Spora dawka pomocnych w tej materii informacji.

Wskaźniki płodności to jest coś co króliczki (😂😁😍) lubią najbardziej, czyli to, co można faktycznie zaobserwować, bo to NA SERIO widać. Publikacja wskazuje na elementy (nie) płodności i na to jak je interpretować.


Możesz się posiłkować moją małą zajawką wcześniej, zanim sięgniesz po e-book Basi (KLIKNIJ TU)


W kursie NPR w module śluzowym Basia umieściła prawdziwe zdjęcia śluzu, co jej kursantki bardzo doceniają. Bardzo polecam przy okazji. Przerobiłam ten kurs i jestem nim zachwycona. (TUTAJ LINK BEZPOŚREDNI)


Zabezpieczenia – Książka podkreśla, że żadne gumki ani tabletki nie zapewnią 100% bezpieczeństwa w (nie) planowaniu poczęcia dziecka. Podstawą jest wiedza i obserwacja własnego ciała.

Wyliczanie dni płodnych i niepłodnych – Autorka opisuje konkretne wyliczenia wskazujące na (nie) płodność. Te informacje są oparte na wiedzy, a nie na wróżeniu z fusów, jak w niektórych kalkulatorach dostępnych w internecie.

Poczucie bezpieczeństwa i swobody daje nam wiedza” Basia Budziak

Urządzenia wspierające obserwacje cyklu – Autorka może kontrowersyjnie przyjmuje stosowanie zwykłego termometru jako najlepsze i wystarczające narzędzie, ale jednocześnie nie odradza urządzeń takich jak Tempdrop.

Podkreśla zasadność Tempdrop’a jeśli już znasz dobrze samą siebie i/lub jesteś mamą i bez niego nie miałabyś żadnych pomiarów.


Jest 6 lat na polskim rynku a my mamy go od 5 lat 😉 – ZOBACZ TU


Seks to jest coś czego autorka nie pomija. Mało tego w swobodny swobodny i przystępny sposób podaje konkretne wskazówki, które mogą być przydatne, zwłaszcza w czasie PMS, tak aby uprzyjemnić sobie dosłownie ten czas.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przygarnij w swoje ręce inny e-book Basi https://jakzrozumieckobiete.pl/produkt/kobieca-seksualnosc/

Współżycie seksualne jest ważnym elementem życia, i książka podkreśla jego znaczenie. Basia oferuje konkretne wskazówki i ćwiczenia, które mogą pomóc w czerpaniu większej przyjemności z intymności w zgodzie ze sobą i swoim organizmem. Czytałam go z mocnym zaciekawieniem, mimo, że 10 lat po ślubie robi już jakieś doświadczenie 😜😍😂


Higiena po stosunku – Ten temat, choć może wydawać się trywialny, jest istotny dla zdrowia intymnego. Autorka omawia go w sposób, który może pomóc wielu Czytelniczkom. Dostarcza konkretne wskazówki, które warto wziąć pod uwagę po każdym akcie intymnym. Zapewnienie odpowiedniej higieny może wpłynąć na komfort i zdrowie w życiu seksualnym.

Mąż/partner niekiedy nie potrafi, albo nie chce podjąć się “współpracy” z własną żoną/partnerką w zakresie Naturalnego Planowania Rodziny. Autorka przyznaje, że to istotna sprawa o którą warto zawalczyć WSPÓLNIE.


“Piguła dla Chłopa” to niezwykłe narzędzie, które może pomóc mężczyznom zrozumieć ideę Naturalnego Planowania Rodziny. Treści w tej publikacji są podane w sposób przystępny i konkretny, omawiając to, co każdy mężczyzna powinien wiedzieć. To materiały, które nie zawierają zbędnego rozciągania, ale są dostosowane do męskiej percepcji. Dzięki temu “Piguła dla Chłopa” może pomóc mężczyznom lepiej zrozumieć tematy związane z NPR, co jest ważne zarówno dla nich samych, jak i dla budowania zdrowej i świadomej relacji z wybranką serca.


Komu polecam?

  • dziewczynom, które dbają o swoje ciało, jak i tym, które niedawno odkryły te sferę,
  • młodym kobietom, które wkraczają w dorosłość i chcą budować swoje życie w oparciu o rzetelne materiały
  • nastolatkom, które poszukują właściwych materiałów, które nauczą ich podstawowych kwestii dotyczących ciała w sferze seksualności i biologii
  • dojrzałym kobietom, by na nowo odkryły piękno i wartość swojego ciała (więcej o Ezer Kenegdo znajdziesz TUTAJ kliknij)
  • babciom, ciociom, mamom, nauczycielkom, które towarzyszą w dojrzewaniu młodym dziewczętom i są dla nich autorytetem .

Nasz sklep (ZOBACZ TU)

Podsumowanie

Życzę Ci, aby ten poniższy cytat na zawsze zagościł w Twojej pamięci, przynosząc Ci inspirację i radość każdego dnia.

„Każde z tych miejsc jest Twoje i jest pięknie stworzone – z miłości i do miłości”

Na zakończenie jeszcze moja krótka refleksja na temat e-booka.

W naszych głowach kipi mnóstwo myśli, marzeń i pomysłów. Inwestujemy w rozwijanie naszych pasji, zdobywanie wiedzy na różnych polach, a także mamy nieskończoną ilość wydatków. To zrozumiane, każdy z nas ma swoje cele i priorytety.

Jednak zastanów się proszę kiedy ostatnio zainwestowałaś w siebie?

E-book kosztuje mniej więcej tyle co dwie kawy i może ciacho, a zawiera w sobie wiedzę, która może otworzyć przed Tobą nowe perspektywy. To nie tylko odkrywanie potęgi świadomej kobiecości, to również troska o siebie, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Czy warto dać sobie szansę na jeszcze bardziej świadome życie? Przecież chcesz żyć pełnią swojej kobiecości 😉


E-book “Obserwuj się” KUPISZ TU


Ps. Polecam z serca platformę Basi Budziak – zero lania wody, tylko mnóstwo konkretów na szeroko pojęte tematy kobiecej płodności i nie tylko (KLIKNIJ TU)


Zapisz się na nasz newsletter! Będziesz wtedy na bieżąco z ważnymi informacjami


Inne artykuły, które mogą Ci się spodobać:

* Artykuł powstał we współpracy z Basią Budziak – Instruktorem NPR wg metody Rotzera

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.