Tempdrop - wszystko, co wiemy po 5 latach

Tempdrop - wszystko, co wiemy po 5 latach

Tempdrop zaistniał w Izraelu, jako startup, który w 2014 roku rozpoczął zbiórkę crowdfundingową. Pozwoliła ona na badania i obserwacje w zakresie zdrowia reprodukcyjnego kobiet. Dzięki czemu stworzono produkt – termometr owulacyjny o właśnie tej nazwie.

Jego sprzedaż na świecie rozpoczęła się w 2017 roku.

Na polskim rynku dostępny jest od połowy 2018 roku.


My kupiliśmy go już w październiku 2018r.

Nie dało rady więcej czekać. Nie potrafiłam mierzyć codziennej temperatury za pomocą termometru i jeszcze mieć czas na notowanie. Przez nocne wstawanie do dzieci plus nieregularne poranki było to dla mnie nie do zrobienia. Jednocześnie dość mocno stresował mnie brak temperatur na wykresie.

Im później odkładalibyśmy jego zakup, to tym bardziej zgrzytałaby nasza małżeńska relacja. Tego bardzo nie chcieliśmy…

Małżonek to wszystko widział i zdecydował dla naszego dobra zrobić nam taki prezent na rocznicę ślubu – KLIKNIJ TU


Czym Tempdrop różni się od innych termometrów owulacyjnych?

W przeciwieństwie do klasycznych termometrów owulacyjnych, Tempdrop za pomocą czujnika BBT ciągle monitoruje temperaturę, odfiltrowując czas budzenia, aby zapewnić prawdziwy wynik. Każdej nocy zbiera tysiące danych dotyczących temperatury ciała i ruchu podczas snu. Inteligentny algorytm uczy się unikalnych nocnych i miesięcznych wzorców indywidualnej użytkowniczki, aby filtrować zmienne, które mogłyby zniekształcić wyniki temperatury. Czujnik noszony wysoko po wewnętrznej stronie ramienia rejestruje odczyt pod pachą, dzięki czemu jest dokładniejszy niż temperatura powierzchni skóry. 

Jak właściwie używać Tempdrop?

Zanim pójdziesz spać umieść opaskę na ramieniu i naciśnij przycisk w kształcie kropli, aby włączyć czujnik Tempdrop. Dioda powinna zacząć mrugać na zielono.

Następnego dnia w wolnej chwili zsynchronizuj Tempdrop z aplikacją. Inaczej mówiąc “zrzuć” temperaturę do swojego smartphona.

Wpisz w aplikacji do śledzenia płodności inne swoje objawy np. rodzaj zaobserwowanego śluzu.

Zobacz wykres i zinterpretuj powstałe wyniki. Podczas oceny momentu cyklu możesz się wesprzeć aplikacją, jednak nigdy nie polegaj na niej w 100%, nawet gdyby była najlepsza na świecie 😉


Masz problem z interpretacją cyklu? Nie wiesz o co tak naprawdę chodzi z Naturalnym Planowaniem Rodziny? Chcesz się tego nauczyć?

Polecam Ci z 💗 Basię Budziak, która jest najlepszą Przyjaciółką każdej Kobiety. Pięknie tłumaczy i ma ogrom empatii. W sierpniu jest na ostatni moment na skorzystanie z jej autorskiego kursu NPR, chyba najlepszego w Polsce (ZOBACZ TU)

Jest też kurs poporodowy 😉

Nasi stali Czytelnicy mieli okazje “poznać” u nas Basie i wiedzą, że się bardzo lubimy.

kuna20 to 20zł rabatu przy zakupie

Zachęcam do zapisania się na darmowy newsletter Basi, bo znajdziesz w nim mnóstwo fachowej wiedzy i wartościowych materiałów (KLIKNIJ TU)


Co wiemy o Tempdrop?

Przez te 5 lat powstało sporo internetowych treści, które omawiają jego użyteczność.

Najwięcej polskojęzycznych informacji znajdziemy u źródła, czyli u polskiego dystrybutora tego urządzenia. Jego kanał na You Tube nie służy tylko do samej promocji Tempdrop ale także oswaja Naturalne Metody Planowania Rodziny (KLIKNIJ TU)

Na blogu zaplanujrodzine.pl znajdują się ciekawe i użyteczne informacje na temat eksploatacji Tempdrop’a, ale także te zachęcające do NPR (KLIKNIJ TU)

W sklepie pojawiają się opinie zadowolonych użytkowniczek, często wielodzietnych i z różnymi trybami pracy, czy “wstawania”. (OPINIE kliknij TU)


Nasz artykuł pt. “Recenzja Tempdrop + historia jego powstania”, jest dość obszernym podsumowaniem o tym, czym jest Tempdrop i dla kogo będzie pomocny. Jest też sporo wątków poruszanych przez naszych Czytelników w komentarzach, które stanowią dodatkową bazę wiedzy (KLIKNIJ TU)


W trakcie gościnnego live’u u Beaty i Pawła Chodkiewicz z www.zaplanujrodzine.pl rozmawialiśmy o tym, jak nam się użytkuje Tempdrop. Było też sporo o samym NPR i o tym jak się przekłada na nasze funkcjonowanie w małżeństwie.

Na kanale @ZaplanujRodzinę jest również rozmowa z inną zadowoloną użytkowniczką – Dorotą, która dzieli się tym, jaką rolę odgrywają Naturalne Metody Planowania Rodziny w jej życiu. Opowiada także, co zmienił Tempdrop.

Matylda, która jest mamą 4 dzieci opowiada jak Tempdrop pomógł jej w prowadzeniu obserwacji po porodzie.


Podczas rozmowy (TU LINK) z Basią Budziak instruktorem Naturalnego Planowania Rodziny wg metody Rotzer’a dyskutowałyśmy o Tempdrop’ie i o jego działaniu. Omówiłyśmy jak się go używa i dla kogo właściwie jest przeznaczony, a dla kogo się nie nadaje. Wzięłyśmy pod uwagę rolę mężczyzn i tego jak mogą wspierać kobietę w trakcie całego cyklu. Odpowiedziałyśmy na pytania: kto odpowiada za obserwacje i interpretacje obserwacji w związku. I wreszcie – Czy będzie dobrym wyborem dla kobiet w okresie poporodowym i karmiących piersią, którym jeszcze nie wróciła miesiączka.


Dość dobrze w zestawieniu Basi o urządzeniach ułatwiających NPR wypada Tempdrop https://jakzrozumieckobiete.pl/urzadzenia-ulatwiajace-obserwacje-cyklu/(TU KLIKNIJ)

Kolejne zestawienie Basi, gdzie Tempdrop występuje z innymi termometrami https://jakzrozumieckobiete.pl/termometr-owulacyjny-jaki-wybrac-kupic/ (TU KLIKNIJ)

Basia w akapicie na temat snu wspomina o zasadności posiadania Tempdrop przez mamy, zwłaszcza młode https://jakzrozumieckobiete.pl/sen-dlaczego-jest-taki-wazny/(TU KLIKNIJ)


Bardzo sympatyczny wywiad przeprowadzony przez Adriannę Złoch z https://www.katolickinetworking.pl/ wraz z Beatą i Pawłem Chodkiewicz, daje obraz tego, jak i dlaczego zaczęła się ich małżeńska przygoda z Tempdrop (KLIKNIJ TU)


A może pojawiły się w Twojej głowie jakieś dodatkowe pytania?🤔

Jeśli nie będziemy znali na nie odpowiedzi zapytamy Pawła Chodkiewicza, który zajmuje się dystrybucją Tempdrop w Polsce (TU KLIK) 😁


W dalszym ciągu kod kuna20 to 20zł rabatu przy zakupie Tempdrop


Zapisz się na nasz newsletter! Nie przegapisz wtedy ważnych informacji 😉


Mogą Cię również zainteresować inne artykuły:
Share Button
4 Comments
  1. Poproszę o właściwy link do wywiadu Adrianny Złoch wraz z Beatą i Pawłem Chodkiewicz

    1. Dziękuję za pomocny komentarz. Już wpisałam właściwie link.

  2. Cześć, mam pytanie do Tempdropa. Wiem, że może korygować 3 temperatury wstecz. Czy w takim razie codzienne zapisywanie temperatur z tempdropa na karcie tradycyjnej jest miarodajne? (Temperatury na karcie będą różnić się od tych w aplikacji)
    Pozdrawiam,
    Weronika

    1. Cześć. Zapytałam Pawła Chodkiewicza – dystrybutora TD i odp następująco: “Z czasem korekta temperatur jest coraz mniejsza i nie powinna być znacząca.” Dzięki za zapytanie. Pozdrawiam serdecznie. Angelika 😉

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.