EWANGELIA 8 LIPCA 2021 + komentarz

EWANGELIA 8 LIPCA 2021 + komentarz

WSPOMNIENIE ŚW. JANA Z DUKLI, PREZBITERA, CZWARTEK XIV TYGODNIA ZWYKŁEGO

EWANGELIA  (Mt 10,7-15)

Jezus powiedział do swoich apostołów:
„Idźcie i głoście: «Bliskie już jest królestwo niebieskie». Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy.
A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, powitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was.
Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych. Zaprawdę powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu”.


Jezus wymienia to w jaki sposób możemy służyć innym.

Czy poznaliśmy Go na tyle, aby przyjąć zaproszenie do takiej służby?

Czy absorbuje nas za dużo ziemskich spraw?


Święty Janie wstawiaj się za nami u naszego Ojca, abyśmy inwestowali czas i energię w to, co nie przemija i jest wieczne.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.