Ewangelia 4 SIERPNIA 2018 + komentarz

Ewangelia 4 SIERPNIA 2018 + komentarz

SOBOTA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO,

WSPOMNIENIE ŚW. JANA MARII VIANNEYA, KAPŁANA

Nieważne co powiedzą ludzie i jak bardzo ubarwią fakty.

Bóg zna każde serce i każdą prawdę.

Nie ważne jaka ona jest.

Umiesz być cierpliwy i modlić się za tych co nie do końca Cię lubią?

 

EWANGELIA  (Mt 14,1-12)

W owym czasie doszła do uszu tetrarchy Heroda wieść o Jezusie. I rzekł do swych dworzan: „To Jan Chrzciciel. On powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze działają w nim”.

Herod bowiem kazał pochwycić Jana i związanego wrzucić do więzienia. Powodem była Herodiada, żona brata jego Filipa, Jan bowiem upominał go: „Nie wolno ci jej trzymać”. Chętnie też byłby go zgładził, bał się jednak ludu, ponieważ miano go za proroka.

Otóż kiedy obchodzono urodziny Heroda, tańczyła córka Herodiady wobec gości i spodobała się Herodowi. Zatem pod przysięgą obiecał jej dać wszystko, o cokolwiek poprosi. A ona, przedtem już podmówiona przez swą matkę, powiedziała: „Daj mi tu na misie głowę Jana Chrzciciela”.

Zasmucił się król. Lecz przez wzgląd na przysięgę i na współbiesiadników kazał jej dać. Posłał więc kata i kazał ściąć Jana w więzieniu. Przyniesiono głowę jego na misie i dano dziewczęciu, a ono zaniosło ją swojej matce.

Uczniowie zaś Jana przyszli, zabrali jego ciało i pogrzebali je; potem poszli i donieśli o tym Jezusowi.

&&& Święty Janie Mario Vianney’u wstawiaj się za nami, abyśmy umieli w pokorze korzystać z dóbr tego świata i zwracali uwagę na potrzeby tych którzy mają gorzej w życiu.

Dziękujemy Ci, że tu zaglądasz.
Podobał Ci się wpis? Śmiało udostępnij go dalej. A także koniecznie polub nasz profil na Facebooku , abyśmy czuli sens naszej pracy.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.