EWANGELIA 30 WRZEŚNIA 2016

EWANGELIA 30 WRZEŚNIA 2016

 

Słuchasz natchnień Pana czy idziesz za mądrością tego świata?

(Łk 10,13-16)
Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze pokutnym i w popiele. Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do otchłani zejdziesz! Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał.

PIĄTEK – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Święty Hieronimie wypraszaj nam u Boga łaski poznawania spraw wiary, coraz szerszego rozumienia ich. Wspieraj nas w życiu prawdziwą miłością do Boga i ludzi.

Dzisiejsze czytania: Hi 38,1.12-21;40,3-5; Ps 139,1-3.7-10.13-14; Ps 95.8ab; Łk 10,13-16

Share Button
2 Comments
  1. Staram się słuchać natchnień Pana.Przyznaje że raz lepiej a innym razem gorzej mi to wychodzi.Po dzisiejszym czytaniu przychodzi mi na myśl Polska jako że mieszkam w Niemczech i widzę co się tu dzieje we wszystkich dziedzinach życia nawet w Kościele.Myślę ile dobrego Pan robi dla Polski i jak bardzo powinniśmy być wdzięczni za Rząd który mamy że wreszcie zauważono ludzi potrzebujących.A tu co czarne marsze w podzięce i temu podobne zjawiska.Panie Boże wybacz nam naszą niewdzięczność.

    1. Dziękuję za ten ważny głos. Musimy się modlić wszyscy za Ojczyznę, żeby opierała się na wartościach chrześcijańskich. (Pisałam nieco o tym w artykule pt. „Pamiętaj o historii”).
      Ps. Nikt nie jest idealny 😉 Trzeba się doskonalić w słuchaniu Pana 😉

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.