EWANGELIA 27 LUTEGO 2017

EWANGELIA 27 LUTEGO 2017

 

Nie ma sensu przywiązywać się do rzeczy jakie posiadamy. Ciężkie to momentami, bo korzystamy każdego dnia z wynalazków techniki, czy przedmiotów które zwyczajnie ułatwiają życie. Jednak co by to nie było i tak będzie trzeba to kiedyś zostawić.

Prawdziwe skarby i dobra czekają na każdego z nas w Niebie. Pewnie nawet nie umiemy sobie wyobrazić co tam Bóg Ojciec przygotował. Trzeba tylko czerpać z właściwego Źródła Życia.

(Mk 10,17-27)
Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Jezus mu rzekł: „Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę”. On Mu rzekł: „Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości”. Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: „Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: „Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego”. Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: „Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego”. A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: „Któż więc może się zbawić?”. Jezus spojrzał na nich i rzekł: „U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe”.

PONIEDZIAŁEK – Dzień powszedni

Dzisiejsze czytania: Syr 17,24-29; Ps 32,1-2.5-7; Mk 10,17-27

Podobał Ci się wpis? Polub nasz profil na Facebooku

Share Button
One Comment
  1. Drogi Bracie I Siostro naszym Skarbem Jest Jezus Bóg i Matka Najświętsza ona prowadzi nasz do najlepszego Skarbu który jest je Syn tylko my przez bogactwa tego świata zapominamy o tym Skarbie który daje nam miłość i prawdziwie Szczęście który znajdziemy w Bogu. Tylko trzeba się nawrócić ze złej drogi naszego życia który zaślepia nasz na ten najlepszy Skarb naszego życia Módl my się o łaskę w takiej starania się o ten skarb niebieski i tez proszę za wczoraj Zmarłą Bogusławę Czupa która zmarła po wypadku o którym piszałem Piątek i tez proszę o powród do zdrowia dla je Córki Moniki która waczy o życie

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.