EWANGELIA 26 STYCZNIA 2022+ komentarz

EWANGELIA 26 STYCZNIA 2022+ komentarz

ŚWIĘTYCH TYMOTEUSZA I TYTUSA, BISKUPÓW – WSPOMNIENIE OBOWIĄZKOWE,

ŚRODA III TYGODNIA ZWYKŁEGO

EWANGELIA (Łk 10, 1-9)

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże».


Czy to, że głosimy ewangelię odbieramy jako trudne zobowiązanie, czy jako przywilej?

Co konkretnego robimy, aby przybliżało się królestwo niebieskie na ziemi?


Podziel się proszę w komentarzu.

Może się udzielasz we wspólnocie a może w chórku parafialnym?

Daj znać nam tutaj.


Święci Tymoteuszu i Tytusie wstawiajcie się za nami u naszego Ojca, abyśmy zawsze z otwartym sercem i Ewangelią na ustach szli tam, gdzie potrzeba Dobrej Nowiny o Chrystusie.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.