EWANGELIA 18 PAŹDZIERNIKA 2021 + komentarz

EWANGELIA 18 PAŹDZIERNIKA 2021 + komentarz

ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY – ŚWIĘTO, PONIEDZIAŁEK

EWANGELIA (Łk 10,1-9)

Następnie wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.
Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie!
Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.


Czy w naszych modlitwach jest stała prośba za ludzi, którzy idą świadczyć o Chrystusie?

Czy modlimy się o takich ludzi z gorliwością?


Święty Łukaszu wstawiaj się za nami u naszego Zbawiciela, abyśmy zawsze z otwartym sercem szli do ludzi i mówili wytrwale czym jest Jego królestwo.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.