EWANGELIA 17 STYCZNIA 2017

EWANGELIA 17 STYCZNIA 2017

 

 

Bóg wie czego nam potrzeba. On pragnie naszego szczęścia. Dostaliśmy wskazówki co czynić by było nam lepiej. Jeśli kochamy to wiemy jak postępować. Prawo nie góruje nad Miłością. Kochajmy i nie pozwólmy by ślepe wypełnianie nakazów niszczyło nasze życie.

(Mk 2,23-28)
Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno? On im odpowiedział: Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom. I dodał: To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu.

WTOREK – Wspomnienie św. Antoniego, opata

Święty Antonii módl się za nami, abyśmy tak jak Ty potrafili wyrzec się zbędnych rzeczy w życiu i podążali z prostotą za Słowami naszego Pana Jezusa Chrystusa

Dzisiejsze czytania: Hbr 6,10-20; Ps 111,1-2.4-5.9-10; Ef 1,17-18; Mk 2,23-28

 

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.