EWANGELIA 14 LUTEGO 2017

EWANGELIA 14 LUTEGO 2017

 

Pan Bóg powołuje każdego z nas do głoszenia Jego Słowa. Praca nie zawsze miła i przyjemna, dlatego nie wszyscy mają ochotę świadczyć o Zbawicielu. Nie lubimy się narażać, ani wychylać w swoim środowisku. A jednak to jest w rezultacie jeden z ważniejszych czynników zbawiennych.

Chcesz dostąpić łaski zbawienia?

(Łk 10,1-9)
Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.

WTOREK – Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy

Święci Cyrylu i Metody wypraszajcie nam u Boga łaski umiejętnego tłumaczenia spraw Bożych innym i dawania właściwego świadectwa.

Dzisiejsze czytania: Dz 13,46-49; Ps 117,1-2; Łk 4,18; Łk 10,1-9

Podobał Ci się wpis? Polub nasz profil na Facebooku

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.