Ewangelia 12 LIPCA 2018 + komentarz

Ewangelia 12 LIPCA 2018 + komentarz

WSPOMNIENIE ŚW. BRUNONA Z KWERFURTU, BISKUPA I MĘCZENNIKA

CZWARTEK XIV TYGODNIA ZWYKŁEGO

Niektórzy ludzie mają uszy, a nie słyszą, mają też oczy i nie widzą.\

Zwłaszcza mają opór z poznaniem Chrystusa.

Pewnych rzeczy nie zmienisz na siłę ale bądź Jego autentycznym świadkiem. Nigdy nie wiesz kiedy przez Ciebie spłynie Jego łaska na nich.

Chcesz być Narzędziem w Jego rękach?

EWANGELIA  (Mt 10,7-15)

Jezus powiedział do swoich apostołów:

„Idźcie i głoście: «Bliskie już jest królestwo niebieskie». Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, powitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was.

Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych. Zaprawdę powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu”.

& Święty Brunonie wstawiaj się za nami, abyśmy byli godni mieszkania niebieskiego, jakie Pan nam przygotował.

Dziękujemy Ci, że tu zaglądasz.
Podobał Ci się wpis? Śmiało udostępnij go dalej. A także koniecznie polub nasz profil na Facebooku , abyśmy czuli sens naszej pracy.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.