EWANGELIA 11 SIERPNIA 2021 + komentarz

EWANGELIA 11 SIERPNIA 2021 + komentarz

WSPOMNIENIE ŚW. KLARY, DZIEWICY, ŚRODA XIX TYGODNIA ZWYKŁEGO

EWANGELIA  (Mt 18,15-20)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź ze sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków opierała się cała prawda. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.
Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
Dalej zaprawdę powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.


Zdarza się, że z łatwością przychodzi nam upominać innych. A czy wtedy na pewno jesteśmy empatyczni? Czy zawsze potrafimy się postawić w sytuacji danej osoby?


Święta Klaro wstawiaj się za nami u naszego Ojca, abyśmy pełni miłości do Boga i bliźniego podążali według napomnień Chrystusowych.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.