EWANGELIA 11 SIERPNIA 2020 + komentarz

EWANGELIA 11 SIERPNIA 2020 + komentarz

WSPOMNIENIE ŚW. KLARY, DZIEWICY, WTOREK XIX TYGODNIA ZWYKŁEGO

Czy potrafię jak dziecko przylgnąć do mojego Ojca?

Czy jestem otwarta na Jego bezgraniczną Miłość?

EWANGELIA  (Mt 18,1-5.10.12-14)

Uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: „Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?” On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł:
„Zaprawdę powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.
Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.
Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych”.

&&& Święta Klaro wstawiaj się za nami u naszego Ojca Niebieskiego, abyśmy potrafili iść za natchnieniami Ducha Świętego i realizowali z Jego pomocą najlepszy plan na nasze życie.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.