EWANGELIA 10 LUTEGO 2021 + komentarz

EWANGELIA 10 LUTEGO 2021 + komentarz

WSPOMNIENIE ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY, ŚRODA V TYGODNIA ZWYKŁEGO

EWANGELIA (Mk 7, 14-23)

Jezus przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie wszyscy i zrozumcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!».
Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o tę przypowieść. Odpowiedział im: «I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi w człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i zostaje wydalone na zewnątrz». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste.
I mówił dalej: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».


Jezus wie, co może stać się z sercem człowieka, który nie będzie żył Jego nauką.

Przestrzega.


Jakie wartości są dla nas najważniejsze?

Jakich dokonujemy wyborów w imię tych wartości?

Co te decyzje robią z naszym sercem?


Święta Scholastyko wstawiaj się za nami u naszego Ojca, abyśmy z nadzieją i wiarą wsłuchiwali się w Dobrą Nowinę, w taki sposób, aby przemieniać swoje serca na wzór Serca Chrystusa.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.