Co przygotować do wizyty online z dietetykiem?

Co przygotować do wizyty online z dietetykiem?
Skuteczne przygotowanie do wizyty z dietetykiem może pomóc w maksymalnym wykorzystaniu czasu i uzyskaniu potem jak najlepszych rezultatów zdrowotnych. Marzysz o zdrowym i smacznym życiu?

Razem z Marzeną Zacharską dietetyk kliniczną postanowiłyśmy zebrać w jeden artykuł to, co ważne w tym temacie, abyś Ty lub ktoś Ci bliski mógł efektywnie skorzystać z konsultacji dietetycznej.


W czym tkwi Twoje żywieniowe marzenie?

Pomyśl co chcesz osiągnąć i na czym zależy Ci najbardziej. Czy będzie to zmniejszenie ryzyka chorób dietozależnych, czy zredukowanie masy ciała (lub odwrotnie), albo też zwiększenie swojej energii? A może masz jeszcze jakiś inny powód.

Nasze było bardzo konkretne – pozbyć się męczących dolegliwości oraz nie pozwolić na rozwój chorób. Możesz więcej o tym przeczytać w innym artykule (TUTAJ KLIKNIJ)

Zbierz istotne informacje o Tobie

Ważne jest wszystko co dotyczy Twojego stylu życia, takie jak przeciętna ilość snu, czy ilość czasu spędzonego na ćwiczeniach. Jeśli palisz papierosy i miewasz ciągłe napięcie w pracy, to też jest cenna informacja dla dietetyka. Dotychczasowa dieta oraz ilość spożywanego mięsa, ryb, warzyw, czy owoców, “nie zdrowe” podejście do jedzenia słodyczy oraz ilość wypijanych płynów stanowi cenne źródło informacji o Tobie.

Wypisz alergie lub/i choroby

Czy masz jakieś ograniczenia żywieniowe lub alergie pokarmowe (i nie tylko)? Jeśli leczysz się na przewlekłą chorobę i zażywasz leki zrób listę przyjmowanych medykamentów oraz ewentualnych suplementów.

Proponuję zapisanie tego na kartce i szczere przekazanie tego dietetykowi.

Przygotuj dokumentacje zdrowotną

Jeśli masz wyniki badań krwi, analizę składu ciała lub jakiekolwiek inne istotne dokumenty związane z Twoim zdrowiem miej je pod ręką. Może to być pomocne dla dietetyka w dokładnym zrozumieniu Twojego stanu zdrowia.

Pamiętaj im bardziej będziesz precyzyjna i szczera tym szybciej wspólnie z dietetykiem osiągniesz zamierzony efekt.

Pytania

Jeśli to będzie Twoja pierwsza wizyta u dietetyka klinicznego – polecam szczególnie nie krępować się i zadawać pytania nawet na pozór głupie. Znowu polecam zapisać na kartce, aby niczego nie pominąć.

Zadbaj o technologię 😉

W przypadku spotkania online technologia stanowi klucz do skutecznej komunikacji. Dlatego zwróć szczególną uwagę na dwie rzeczy.

Po pierwsze upewnij się parę minut przez spotkaniem, że masz stabilne połączenie internetowe i działające urządzenie, takie jak komputer lub smartfon. Najlepiej przetestuj chwilę przed spotkaniem, czy wszystko działa sprawnie.

Po drugie ważne jest, abyś stworzyła sobie bezpieczną i komfortową przestrzeń, tak aby swobodnie i bez krępacji rozmawiać o tym, co ważne. Unikaj miejsc podatnych na szumy komunikacyjne. Jeśli na co dzień masz na pokładzie Młodych Odkrywców przygód, postaraj się na czas konsultacji zapewnić kogoś do opieki, tak abyś w pełnym skupieniu mogła jak najwięcej skorzystać z konsultacji.

PODSUMOWANIE

Po zarezerwowaniu terminu konsultacji przygotuj się mentalnie na czekające zmiany, bo one będą musiały nastąpić jeśli “coś” jest nie tak jak powinno.

Żywienie to ważny krok ku lepszemu samopoczuciu, dlatego staraj się otworzyć i być gotową na współpracę z dietetykiem, który niejedno widział i wie.


Czy warto inwestować w swoje zdrowie i dobre samopoczucie? Oczywiście, że tak! 🌱 Dlatego nie trać czasu i przekonaj się, jakie niesamowite efekty możesz osiągnąć dzięki konsultacji z wyjątkowym dietetykiem klinicznym Marzeną Zacharską.

Zmieniaj swoje nawyki żywieniowe na lepsze i odkryj nową jakość życia.

Aby umówić się na konsultację Kliknij TUTAJ

kuna15 to 15% zniżki na jadłospis lub drugą konsultację.

BONUS

Zapisz się poniżej na nasz newsletter a w PODZIĘKOWANIU dostaniesz przykładowy 3 dniowy jadłospis dietetyczny przygotowany przez Marzenę. Nie zawiera on mleka, pszenicy i mięsa 😉 Zawiera za to listę zakupów, sposób przygotowania potraw oraz kalorię i piękne zdjęcia, aby jak najbardziej ułatwić Ci przygotowywanie posiłków.


BONUS 1

Możesz niezobowiązująco umówić się na bezpłatna rozmowę z Marzeną 😉

Wpisz w uwagach kuna i będzie rabat 😉


Zapisz się na nasz newsletter! Będziesz wtedy na bieżąco z ważnymi informacjami 😉


Inne artykuły, które mogą Ci się spodobać:

* Artykuł powstał we współpracy z dietetykiem klinicznym Marzeną Zacharską.

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.