WYBIERAJ ŻYCIE... WIECZNE

WYBIERAJ ŻYCIE... WIECZNE

Witajcie Drodzy! Dziś będzie o życiu i śmierci.

PRZEBIERANIE W UPIORY

Zacznę od tego że nie rozumiem co jest fajnego, potocznie rzecz ujmując w przebieraniu się w straszne potwory na tzw. Halloween. Po co mam oglądać jakieś krwawe buźki, czy trupie czaszki. Mroczne stroje, często ujmujące dzieciom. Pajęczyny i pająki jako element wystroju. Nie nastraja mnie to pozytywnie. To element niezdrowej grozy.

A już przebieranie dzieci czy to małych, czy większych jest dla mnie mocno niezrozumiałe. One najbardziej niewinne i nie świadome niczego, za przyzwoleniem swoich rodziców (!) wchodzą w zabawę, które okazuje się być raczej mroczna.

HALLOWEEN

O co chodzi z tym Halloween? Tak naprawdę to „święto” ku czci celtyckiego boga śmierci. Według satanisty La Veya, założyciela Kościoła Szatana, Halloween (lub wigilia Wszystkich Świętych) jest jednym z najważniejszych świąt lucyferycznych (celowo nie cytuje oraz nie podaje literatury, aby nie sięgać po nią z ciekawości). Nie jest to przypadek, że akurat w ten dzień, a właściwie wieczór i noc dochodzi do największej liczby opętań, czy zniewoleń.

Często przez niepozorną zabawę i przebrania, świadomie, czy też nie można się otworzyć na działanie złego ducha. Z założenia diabelskie przebrania miały odstraszać nieszczęścia (?!).

Zło nie od razu manifestuje swoją obecność. Ludzie zaczynają igrać ze spirytyzmem i okultyzmem. Niestety niektórzy wierzą, że w ten wieczór może przyjść dusza zmarłej osoby (spirytyzm) i próbują nawiązać z nią kontakt. Zły duch tylko czeka na otwarcie furtki.

CO KOŚCIÓŁ MÓWI O ZAGROŻENIACH DUCHOWYCH?

Artykuł 2116 KKK mówi: “Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.”

Artykuł 2117 KKK: “Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka..”

W Biblii również jest napisane jasno: “Nie znajdzie się pośród ciebie nikt , kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę , uprawiał wróżby , gusła , przepowiednie i czary ; nikt , kto by uprawiał zaklęcia , pytał duchów i widma , zwracał się do umarłych . Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy , kto to czyni . Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan , Bóg twój , sprzed twego oblicza . Dochowasz pełnej wierności Panu , Bogu swemu . Te narody bowiem , które ty wydziedziczysz , słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych . Lecz tobie nie pozwala na to Pan , Bóg twój.” (Pwt 18.10-13)

Myślę, że krótko i zwięźle na ten temat wypowiedział się Ojciec Aleksander Posacki (znany filozof, autor licznych książek o zagrożeniach duchowych) „Obecne próby nacisku na łączenie Halloween z dniem Wszystkich Świętych są oczywistym przykładem kompletnego zagubienia duchowego oraz braku uporządkowania w sferze wartości religijnych” (“Przewodnik Katolicki”, listopad 2007).

PIĘKNA TRADYCJA

Za moich czasów szkolnych (a taka stara to ja nie jestem), wychowawcy prosili dzieci, aby przynosiły znicze. Następnie przed obchodami „Wszystkich Świętych” szło się z tymi zniczami na cmentarz. Razem z pedagogami odwiedzało się groby zwłaszcza te zaniedbane albo często Nieznanych Żołnierzy. Wiadomo, kiedyś nie było internetu i szybkiego dostępu do informacji, dlatego nauczyciele opowiadali o czasach wojennych. Przypominali wiele historii w jakich niestety ginęli żołnierze, którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Poza tym, utwierdzało się w dzieciach przekonanie o słuszności odwiedzania cmentarnych mogił. To była piękna nauka historii i patriotyzmu jednocześnie.

legiony

ZAPALENIE ZNICZY

Należy z tego powodu pamiętać o naszej tradycji polskiej, wpajanej nam od dziecka. Dzień Wszystkich Zmarłych obchodzony 2 listopada należy przeznaczyć na odwiedzanie grobów naszych bliskich. Dobrze jest pamiętać o tych co polegli za Ojczyznę. Jesteśmy winni im modlitwę i fatygę zapalenia znicza.

ODPUST ZA ZMARŁYCH

Trzeba pamiętać o możliwości uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych. Można w każdym dniu między 1 a 8 listopada. Wystarczy uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele, kaplicy, czy na cmentarzu. Potem należy nawiedzić cmentarz i zmówić modlitwę w intencji zmarłego.

Odpusty te można uzyskać „pod zwykłymi warunkami”. Są nimi spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii Św. i modlitwa w intencjach Papieża. Wystarczy Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo. Oczywiście można dowolnie więcej modlitw.

Pamiętajmy o zmarłych w modlitwach. Oni sami sobie już pomóc nie mogą, jeśli przebywają w czyśćcu. My mamy sposobność im pomóc. A jak oni dostaną się do Nieba to na pewno i o nas nie zapomną. Taka transakcja wiązana 😉

cmentarz

PAMIĘTAJMY O TYCH CO ODESZLI

Nie dajmy się zwariować z tą amerykańską modą. Pomyślmy o tych co odeszli. Przypomnijmy sobie jacy byli. Co dzięki nim zawdzięczamy. Jak się uśmiechali.

Nie skupiajmy się na tzw. „modzie cmentarnej”. Zachowujmy się kulturalnie i z szacunkiem dla nich. Nie gadajmy zbytnio. Zachowajmy powagę miejsca ilekroć jesteśmy na cmentarzu. Czy tak ciężko jest się umówić poza cmentarzem z dawno nie widzianymi krewnymi?

Niestety wiele razy mam wrażenie, że to miejsce do pogadania i biegania. Dzieciom też powinniśmy przekazywać wartości.

Wieczny odpoczynek

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju.
Amen.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Od paru lat istnieje alternatywa dla upiornych przebrań. Mianowicie w większych miastach Polski organizowane są Bale Wszystkich Świętych. Mamy przecież wielu cudownych Świętych z których możemy brać dobry przykład. W zależności od rozmachu są to pochody przez miasto, albo parafialne bale. Zachęcam do zorientowania się w swojej okolicy, albo zorganizowania takiego. Jeszcze trochę czasu jest.

W niektórych placówkach oświatowych dzieci przebierają się za swoich ulubionych Świętych. Jest pięknie, radośnie i wesoło. Strzeżmy niewinności dzieci. Dążmy do świętości. 

Co jest dla Ciebie ważne?

 

Nasz sklep (ZOBACZ TU)


Zapisz się na nasz newsletter! Będziesz wtedy na bieżąco z ważnymi informacjami 😉

Inne artykuły też Ci się mogą spodobać:

Share Button
4 Comments
  1. Myslalam, że 1 listopada muszę przyjąć komunię św., by zmarły otrzymał odpust. Sama msza na cmentarzu i bycie po spowiedzi oraz modlitwa to chyba za mało?

    1. Oczywiście, że trzeba przyjąć Pana Jezusa. Jest to jednak zawarte w artykule.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.