Faustyna i Koronka do Bożego Miłosierdzia

Faustyna i Koronka do Bożego Miłosierdzia

Dzień dobry Wszystkim!

Postanowiłam poruszyć wątek z jedną z moich ulubionych Świętych.

Święta Faustyna Kowalska podczas swojego życia ziemskiego była niesamowita. Wycierpiała bardzo wiele ale nie odmówiła Bogu niczego.

Widzę ją przy Panu Jezusie i aż zazdroszczę. Ona jest nie tylko tam, na tym obrazie obok Jezusa Miłosiernego w sanktuarium. Faustyna naprawdę przebywa z Nim w Niebie.

Kraina wiecznej szczęśliwości czeka na każdego. Trzeba tylko za przykładem Świętej doskonalić się w cnotach i zmieniać własne wnętrze tak, żeby Stwórca mógł działać z korzyścią dla człowieka.

Faustyna wyprosiła wiele dla ludzkości u Pana Jezusa. A On dał jeszcze coś od siebie, aby pomóc ludziom. Dał Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Obietnic jest wiele za odmawianie jej a sam Jezus mówi tak:

Każdą duszę bronię w godzinie śmierci, jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę albo przy konającym inni odmówią – odpustu tego samego dostąpią. Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę“ (Dz. 811).

Jak często odmawiasz koronkę do bożego miłosierdzia? Może warto w tym Roku Miłosierdzia bardziej się wysilić. A może Ci się uda o 15.00? Byłoby pięknie.

Dążmy do doskonałości pod przewodnictwem Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Zwracajmy się do Niej o bezpośrednie wstawiennictwo za nami u Pana Jezusa. Pogadać na żywo z Nią – to będzie coś. Nie mogę się doczekać.

 

JezuUfamTobie

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Na początku:

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wierzę w Boga…

Na dużych paciorkach (1 raz):

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy):

Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (po pięciu dziesiątkach, 3 razy):

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Share Button
6 Comments
  1. Zadam pytanie, dlaczego Jezus Chrystus chciał by namalowano jego wizerunek, kiedy jest to sprzeczne z Biblią?
    Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz się kłaniał przed nimi i nie będziesz im służył, p o n i e w a ż J a P a n , t w ó j B ó g, j e s t e m B o g i e m z a z d r o s n y m, który karzę występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia, okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mię miłują i strzegą moich przykazań” (1 Mjż 29,4-6).
    Szczęść Boże

  2. Namalowanie wizerunku Jezusa nie jest sprzeczne z zapiskami w Biblii. Dobrym odniesieniem do tego tematu są dzisiejsze czytania Iz 9,1-3,5-6. Sam Jezus, który narodził się jako człowiek, a jest przecież Bogiem, ukazał swoje człowiecze oblicze wszystkim, których spotkał w czasie swojej wędrówki po ziemi. Nie ma zatem powodu by to oblicze nie było uwiecznione na chuście Weroniki, całunie pogrzebowym czy wreszcie na płótnie malarskim, abyśmy i my mogli Mu się przyglądać. Bóg wie, że człowiek ze swojej natury potrzebuje jakiegoś znaku, który ogarnie swoimi zmysłami. Stąd ogień dla Abrahama, krzew dla Mojżesza Arka Przymierza dla Izraelitów itd. Wreszcie On Sam dla nas.
    Niech Bóg Ci błogosławi.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.