EWANGELIA 14 LIPCA 2017 + komentarz

EWANGELIA 14 LIPCA 2017 + komentarz

Łatwo nie jest temu kto idzie za Chrystusem. Czas jednak mija. Nim się obejrzymy, będziemy pukać do niebieskich wrót. Masz obawy, czy czekasz z radością na ten moment?

(Mt 10, 16-23)

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.

Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy».

Piątek. Dzień powszedni.

Dzisiejsze czytania: Rdz 46, 1-7. 28-30; Ps 37 (36), 3-4. 18-19. 27-28b. 39-40 (R.: por. 39a); Por. J 16, 13a; 14, 26d; Mt 10, 16-23;

 

Podobał Ci się wpis? Polub nasz profil na Facebooku

Share Button
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.